Με ψηλά το κεφάλι οι γυναίκες του ΠΑΣ

12 Απριλίου 2017

Στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής η ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα γνώρισε την ήττα με 48-40, ολοκληρώνοντας έτσι τις υποχρεώσεις της στα σαλόνια της Α2 εθνικής κατηγορίας, με αντίπαλο την ομάδα της Ασπίδας Ξάνθης.

Οι κοπέλες του Γιώργου Σιαμέτη, παρα τα πολλά χαμένα σουτ κάτω από την ρακέτα, κατάφεραν με εξαιρετική άμυνα να βρίσκονται κοντά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, μπαίνοντας στα αποδυτήρια με προβάδισμα ενός πόντου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα συνεχόμενα λάθη, απόρροια του πρεσσαρίσματος από πλευράς της ομάδας της Ξάνθης, έβγαλε τον ΠΑΣ από τον ρυθμό του. Στο τελος η ομαδα του ΠΑΣ δεν βρήκε τις επιθετικές λύσεις επιστρέφοντας στα Γιάννενα με το κίτρινο φύλλο στις αποσκευές του.

Δεκαλεπτα: 7-6, 9-11, 16-15, 16-8

Διαιτητές: Τεμέλκου-Τσαρδούλιας

Aσπίδα Ξάνθης (Καρα Αχμετ- Βαχαριδης) : Μεχμετ Ουστα, Καραλιδου 7(1), Κουτρουβελη 3(1), Καρακωστα 9, παπαχρυσοβεργη 4, Καραλη, Λαζαριδου, Παπαευαγγελου 6(2), Παυλακη, Σουλιωτη 17, Καραλιδου, Χαλκιδου 2

Πας Γιάννινα (Σιαμετης) : Χητα, Σαρηγιαννιδου 13, Γιωτιτσα Ε. 9, Μεντεσιδου 14, Κατσιδου, Χρηστακη 2, Γιωτιτσα Δ., Μπουκουβαλα 2.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Τηλ: 6948003903 / 6942824031