«Πάθος, αποφασιστικότητα, και στο τέλος.. Ανατροπή» Πας Γιάννινα WBC – Απόλλων Καλαμαριάς

18 Νοεμβρίου 2018

Το είπαμε από την αρχή, ο φετινός Πας Γιάννινα WBC θα είναι πολύ δύσκολος αντίπαλος. Επίσης, μόλις την προηγούμενη Παρασκευή, ο coach Σιαμέτης έλεγε ότι << αν καταφέρουμε να κερδίσουμε το ματς με τον Απόλλωνα, η ομάδα ανεβαίνει επίπεδο>>. Το κερδίσαμε!

Παρότι ο ΠΑΣ μπήκε κάπως νευρικά στο πρώτο δεκάλεπτο και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 11 πόντους, άφησε τα προβλήματα έξω από την τελική γραμμή και πήρε μαζί της στο γήπεδο την αποφασιστικότητα, την ψυχή και το πάθος.

Έκλεισε τη διαφορά και πήρε κεφάλι στο σκορ στο ημίχρονο και διεύρυνε την απόσταση από την αντίπαλό της στο τρίτο δεκάλεπτο, για να πάρει τελικά το ματς με 52-42.

Τα δεκάλεπτα: 13-24, 34-31, 44-35, 52-42

ΠΑΣ Γιάννινα WBC (Γ. Σιαμέτης): Ντάλα 8 (2), Ντόκου 9, Χήτα, Πάφη, Χρηστάκη 2, Ξανθοπούλου 3, Μπουκουβάλα, Μεντεσίδου 8, Σαρηγιαννίδου 22 (1), Βρασταμηνού, Διαμαντοπούλου, Βλαχοπούλου.

46430821 1878601825541301 3564944673837416448 n 768x507

46440276 1878601805541303 145022405427855360 n 768x542

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Τηλ: 6948003903 / 6942824031