Νίκη και …καλές γιορτές!

16 Δεκεμβρίου 2018

Ο ΠΑΣ Γιάννινα WBC έκλεισε το επίσημο αγωνιστικό του πρόγραμμα για το 2018 με μια ακόμα εμφατική νίκη. Υπερίσχυσε 69-36 της Ολύμπιας Λάρισας, έφτασε το μέχρι στιγμής ρεκόρ του στο 6-2 και συνεχίζει, με πίστη στο σχεδιασμό του.

Το παιχνίδι γύρισε οριστικά στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τον ΠΑΣ να απαντάει στο 12-13 της Ολύμπιας με ένα σερί 21-9 και να κλείνει το ημίχρονο με 33-22. Το σκορ διευρύνθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με την Ντάλα να ηγείται του σκοραρίσματος και να ακολουθούν οι Σαρηγιαννίδου, Μεντεσίδου, Ξανθοπούλου με διψήφιο αριθμό πόντων και η Ντόκου με 9, όλους από τρίποντα.

H εξέλιξη του παιχνιδιού προσέφερε  την ευκαιρία στον κόουτς Γ. Σιαμέτη να δώσει χρόνο στις νεότερες παίκτριες της ομάδας.

Έτσι, φτάνουμε με τον καλύτερο τρόπο στο επίσημο αγωνιστικό τέλος του 2018, ξεκινώντας έτσι και η εορταστική περίοδος που ίσως να κρύβει εκπλήξεις!

Διαιτητές: Σπυριάδης-Μπαχτσεβανόπουλος

Δεκάλεπτα: 12-13, 33-22,48-29, 69-36

ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 9(3), Χήτα 3(1), Σαρηγιαννίδου 13, Χρηστάκη, Μεντεσίδου 11, Ξανθοπούλου 10(2), Πανούτσου, Διαμαντοπούλου, Πάφη 3(1), Ντάλα 20(2), Μπουκουβάλα.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Τηλ: 6948003903 / 6942824031