Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας από τον Σπόρτιγκ

08 Μαρτίου 2020

Την ήττα με 88-79 γνώρισε η ομάδα μας από τον Σπόρτιγκ για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών. Η ομάδα μας μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι, ήταν ανταγωνιστική και προηγήθηκε με 50-49 στο ημίχρονο. Το παιχνίδι κρίθηκε στο 4ο δεκάλεπτο, εκεί όπου κάποιες κακές επιλογές και λάθη στην επίθεση μας στοίχησαν.

Η ομάδα κρατάει από αυτό το ματς τα θετικά στοιχεία του παιχνιδιού της και επιστρέφει στη βάση της για να συνεχίσει να δουλεύει με στόχο την καλύτερη δυνατή κατάσταση στα play-out του πρωταθλήματος, έκει όπου θα διεκδικήσει την παραμονή της στην Α1.

Τα δεκάλεπτα: 22-26, 27-24, 17-15, 22-14

Οι πόντοι για την ομάδα μας: Calhoun 25(3 τρ. 11 ριμπ. 7 ασσ.), Montgomery 16(2 τρ., 10 ριμπ.), Tac 15(9 ριμπ.), Ντάλα 8(2 τρ.), Χρηστάκη 6(2 τρ.), Κατσαμούρη 6, Πάφη 3(1 τρ.)

Presented by: Ζαγόρι Φυσικό Μεταλλικό Νερό

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Τηλ: 6948003903 / 6942824031