2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ- ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ WBC-ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 72-41

23 Οκτωβρίου 2017

Μετά από ένα καλό ποιοτικά παιχνίδι οι νεάνιδες της ομάδος μας επικράτησαν της πάρα πολύ αξιόμαχης Πρέβεζας με σκορ 72-41, στο κλειστό της Λιμνοπούλας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι αθλήτριες μας, παρότι μπήκαν δυνατά, δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν στα εντελώς ανενόχλητα σουτ, με αποτέλεσμα η Νικόπολη με πολύ κλειστή άμυνα να καταφέρει να είναι σε απόσταση αναπνοής (31-24). Μετά την ανάπαυλα όμως και με τις οδηγίες του ημιχρόνου οι παίχτριες του ΠΑΣ μπήκανε στον αγωνιστικό χώρο «λυσσασμένες» και χωρίς να αφήσουν κανένα περιθώριο στις αντιπάλους τους πετύχανε ένα επιμέρους σκορ 41-17.

Αγωνιστήκανε όλες οι παίκτριες που είχε στη διάθεση του ο Γιώργος Σιαμέτης, ο οποίος δήλωσε: « Με την προπόνηση που κάνουμε δεν επιτρέπεται να σπαταλάμε ένα ολόκληρο ημίχρονο γιατί έτσι δίνουμε ψυχολογία στον αντίπαλο. Πρέπει να μάθουμε να βάζουμε τα ελεύθερα σουτ. Συγχαρητήρια στην ομάδα της Νικόπολης για την προσπάθεια και τον κ. Αντύπα για την εξαίρετη δουλειά.»