3 στα 3 και οι νεάνιδες!

19 Νοεμβρίου 2017

Το 3 στα 3 κάνανε και οι νεάνιδες του συλλόγου μας,στο πρωτάθλημα νεανίδων της Βορειοδυτικής Ελλάδος στον όμιλο τους, και έτσι τερματίσανε πρώτες και αήττητες και περιμένουν τον αντίπαλο τους στον ημιτελικό του θεσμού.

Η νίκη ήταν αγχωτική (τελικό σκορ 46-51), αλλά τέτοια ματς χτίζουν «πρωταθλήτριες». Οι πολλές απώλειες παικτριών για διάφορους λόγους (Χρηστάκη, Βλαχοπούλου, Τσίπη, Μακρή, Γκλινάβου Ε. , Γκλινάβου Χ.),  αποσυντονίσανε αρχικά την ομάδα.

Οι νεάνιδες μας όμως στο τέλος δείξανε μέταλλο νικητή και παίζοντας καταπληκτική άμυνα στο 2ο ημίχρονο (18 πόντους παθητικό) καταφέρανε και πήρανε το ροζ φύλλο.

Σειρά έχει τώρα ο ημιτελικός με αντίπαλο που θα γίνει γνωστός αύριο. Οι μεγαλύτερες «μικρές» μας συνεχίζουν τη σκληρή δουλειά με μοναδικό στόχο και σκοπό την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Διαιτητές: Γρουμπάλα – Δρίβας

Δεκάλεπτα: 11-14, 28-24, 36-40, 46-51.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ WBC: Χήτα, Καννή, Παππά 2, Λέφα Κατ. 4, Σπύρου 22, Πιλιαφά 2, Βαλέκα 11, Μπουκουβάλα 8, Λέφα Κων. 2.
 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ WBC… Αγάπη διαρκείας…❤️🏀❤️

ΥΓ: Στα ευχάριστα και αξιοσημείωτα, η επιστροφή στην ενεργό δράση,μετά τον περσινό σοβαρό τραυματισμό, της αθλήτριας μας Ειρήνης Καννή. Επίσης, κρατήθηκε και ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της κακοκαιρίας που έπληξε την Αττική.