Ήττα νεανίδων από τον Πιερικό Αρχέλαο

23 Ιουλίου 2020

Η ομάδα των Νεανίδων μας ηττήθηκε στο καθοριστικό 3ο παιχνίδι του ομίλου μας από τον Πιερικό Αρχέλαο με 62-49 για την Α' φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Νεανίδων που διεξάγεται στη Θεσσαλονίκη.

Τα κορίτσια του ΠΑΣ μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να έχουν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος ενός πολύ ποιοτικού 1ου ημιχρόνου, όπου παίχτηκε πολύ καλό μπάσκετ και από τις δύο ομάδες.

Η εξέλιξη της 3ης περιόδου ήταν καθοριστικής σημασίας και έκρινε τον νικητή του αγώνα. Στο δεκάλεπτο αυτό η ομάδα μας δε κατάφερε να βρει λύσεις στην επίθεση, αλλά ούτε και στην άμυνα με την ομάδα της Κατερίνης να κάνει ένα επιμέρους σκορ 21-3 και να παίρνει σημαντικό προβάδισμα που έκρινε και το ματς.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Πιερικού Αρχελάου για την άξια νίκη της και την πρόκριση στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στην Αθήνα.

Όσο για τα κορίτσια μας, αν και έφυγαν με δάκρυα στα μάτια σήμερα από το γήπεδο, απέδειξαν πως το μέλλον τους ανήκει!

Αύριο θα αντιμετωπίσουν για το γόητρο και την 2η θέση του ομίλου την ομάδα του Κεραυνού Αγίου Γεωργίου στις 16:00

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 14-16, 32-29, 53-32, 62-49

Οι πόντοι για την ομάδα μας: Πάφη 17(4 τριπ. 10 ριμπ. 6 ασ.), Τσίπη 10, Χούλη 7(3 ριμπ. 4 κλεψ.), Στέφα 7, Χρηστάκη 4 (3 ριμπ. 7 ασ.), Πιλιαφά 2, Γκλίναβου 2.

Presented by: Dodoni S.A.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Τηλ: 6948003903 / 6942824031