Νίκη για την 2η αγωνιστική της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Νεανίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ

17 Νοεμβρίου 2019

Η ομάδα Νεανίδων του ΠΑΣ Γιάννινα WBC επικράτησε με 125-31 του ΣΚ Ιωαννίνων για την 2η αγωνιστική της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Νεανίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ. Σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι μόνο στα χαρτιά, τα κορίτσια του Γιώργου Σιαμέτη έδειξαν την ποιότητά τους από τα πρώτα λεπτά του αγώνα με το σκορ στο 6’ να είναι ήδη 32-6. Στη συνέχεια ο κόουτς βρήκε την ευκαιρία να δοκιμάσει αρκετά πράγματα εν όψει του κομβικού 2ου αγώνα με τη Νίκη Λευκάδας.

Αξιοσημείωτο του αγώνα η επανεμφάνιση της Έλενας Πάφη, η οποία πήρε χρόνο συμμετοχής και πέτυχε μάλιστα και 5 πόντους με 1 τρίποντο σε 14 λεπτά. Για την ομάδα μας τους υπόλοιπους πόντους πέτυχαν: Χρηστάκη 41(4), Ρ.Γκλίναβου 4, Παππά 8(1), Μπεκρή 4, Τσίπη 26, Χούλη 17, Βλαχοπούλου 8, Πιλιάφα 4

Να σημειώσουμε τέλος πως η ομάδα του ΣΚ Ιωαννίνων αγωνίστηκε μόνο με τις Κορασίδες αθλήτριές της, καθώς δεν κατατέθηκαν οι κάρτες υγείας των Νεανίδων αθλητριών της. Αν και κάτι τέτοιο δε προβλέπεται από τον κανονισμό του πρωταθλήματος η ομάδα μας συμφώνησε στην κανονική διεξαγωγή του παιχνιδιού.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Τηλ: 6948003903 / 6942824031