Δευτεραθλήτριες Β.Δ. Ελλάδος οι κορασίδες του ΠΑΣ

03 Απριλίου 2017

Την ήττα με 54-44, αλλά και το θερμό χειροκρότημα γνώρισαν οι κορασίδες του ΠΑΣ Γιάννινα το μεσημέρι του Σαββάτου στο κλειστό γυμναστήριο της Πρέβεζας κόντρα στον Πήγασο Αγρινίου για τον τελικό των κορασίδων Βορειοδυτικής Ελλάδος.

Τα κορίτσια του Γιώργου Σιαμέτη μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση, με καλή άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση κατάφεραν να προηγηθούν ακόμα και με 7 πόντους στο ημίχρονο 19-26, αλλά στα τελευταία 5 λεπτά του αγώνα ένα σερί λαθών (7 σε εκείνο το σημείο) έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο να πάρει μια διαφορά 8 πόντων 48-40 2:50 πριν το τέλος και ουσιαστικά να γυρίσει την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας του Αγρινίου.

Κορυφαία για την ομάδα του ΠΑΣ η Χρηστάκη με 14 πόντους, ειδική αναφορά χρίζει η μεγάλη προσέλευση του κόσμου του ΠΑΣ στο γήπεδο, που με τις φωνές του εμψύχωσαν και χειροκρότησαν στο τέλος τις παίκτριες της γιαννιώτικης ομάδας.

Η ομάδα του Γιώργου Σιαμέτη αξίζει τα θερμά συγχαρητήρια ολόκληρης της γιαννιώτικης φίλαθλης κοινότητας, και είναι σίγουρο πως θα έρθουν ακόμη καλύτερες μέρες για τα κορίτσια του ΠΑΣ.

Δεκάλεπτα: 7-10, 12-16, 15-10, 20-8

Διαιτητές: Καββαδάς-Εδιαρόγλου

Πήγασος Φίμπα (Ρηγογιάννης): Παπαροιδάνη Ελ., Μπάκη, Λιάπη 4, Τασουλή 13, Παπαροιδάνη Δ. 17(1), Πιστιόλα 8, Κατερινοπούλου 8, Μπλαχούρα 4

ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Γκλίναβου, Χήτα, Τσίπη, Χρηστάκη 14, Λέφα Αικ. 10, Βλαχοπαύλου, Παππά Ελ., Σπύρου 2, Πιλιάφα, Παππά Πην. 8, Λέφα Κων., Μπουκουβάλα 8

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ:
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Τηλ: 6948003903 / 6942824031